Депортиво Ла Коруња vs Депортиво Алавес голови и хајлајтс

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Депортиво Ла Коруња и гостинот Депортиво Алавес, во Среда, 20 Септември 2017.

Депортиво Алавес не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Депортиво Ла Коруња успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Депортиво Ла Коруња и Депортиво Алавес.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/am4zy.mp4?token=1508540622-cxQvWIXdNE7YTWm5f%2FpB1pfaG4PfznFgRHmWsSSqTQw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.