Келн vs Ајнтрахт Франкфурт голови и хајлајтс

Во Среда, 20 Септември, Келн го пречека Ајнтрахт Франкфурт во рамките на Бундеслига меч.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Ајнтрахт Франкфурт. Поради тоа Ајнтрахт Франкфурт го доби натпреварот со 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9nre5.mp4?token=1508544195-32ON3e1ryVGK43PIJ%2F1ZVska6Zwm%2FhLnC5s7VNuFkRE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Бундеслига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk