Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Беневенто и Рома

Беневенто на домашен терен играше против Рома во рамките на Серија А, во Среда, 20 Септември.

Беневенто и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Рома постигна повеќе од доволни 4 гола и победи со точен резултат 4-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Беневенто и Рома погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wn2tk.mp4?token=1508540616-lYyE23%2F6Sj6QPuhJczc%2FXvhZ6kdal5Df8CrhWWEbBhg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.