Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фортуна Дизелдорф и Јан Регенсбург

Во Среда, 20 Септември, Фортуна Дизелдорф и Јан Регенсбург одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига.

Фортуна Дизелдорф постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Фортуна Дизелдорф и Јан Регенсбург.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dysmp.mp4?token=1508540617-HtDo%2B6x9MDE9%2F7d%2ByPXh48q8mu9O1pwduik5Gor0N9Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.