Хајлајтс и голови од Вест Хем Јунајтед vs Болтон Вандерерс

Во Вторник, 19 Септември, во рамките на Лига Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Вест Хем Јунајтед и гостинот Болтон Вандерерс.

Вест Хем Јунајтед постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/bgvw7.mp4?token=1508544191-fW4z8%2BhR0xs9zTRWPEBj7iLBgdxOGsyew15YecgwBOM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Лига Куп? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk