Хајлајтс и голови од Кристал Палас vs Хадерсфилд Таун

Кристал Палас на својот стадион го пречека Хадерсфилд Таун во рамките на Лига Куп, во Вторник, 19 9.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Кристал Палас. Поради тоа Кристал Палас го доби натпреварот со 1:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/fbcd6.mp4?token=1508540613-8aIXoMNJm4I24HRUM4IhlbZ2h2%2Bv7sZIeqazYLEfbyE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Лига Куп.