Ридинг vs Свонси Сити голови и хајлајтс

Во рамките на Лига Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ридинг и гостинот Свонси Сити, во Вторник, 19 Септември 2017.

Публиката иако можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола, не уживаше во натпреварот бидејќи и двата беа во мрежата на Ридинг. Тоа резултираше со победа и три бода за Свонси Сити при резултат од 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/laa75.mp4?token=1508540614-gZSXvN3LTz0UlBccFSXdHyp3dAwkYS%2BLm%2BP5LqTiN20%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk