Хајлајтс и голови од Динамо Дрезден vs Арминија Билефилд

во Среда, 20 Септември, Динамо Дрезден на домашен терен играше против Арминија Билефилд во рамките на 2ра Бундеслига.

Одбраната на Арминија Билефилд одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Арминија Билефилд постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода Арминија Билефилд.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/sl2lj.mp4?token=1508540617-lPuF%2Fa%2FwYBIHw9ce%2Fdk7if0wgqSPkyM2fjYKybF8ffo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.