Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сандхаузен и Унион Берлин

Сандхаузен и Унион Берлин одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига, во Вторник, 19 9 2017.

Унион Берлин не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Сандхаузен запиша победа од 1:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Сандхаузен и Унион Берлин погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/73x7m.mp4?token=1508544188-ymnUZXi4emHs6cAV8GN3IkdNXwrbFu7PICwF1IN6Aag%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk