Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кајзерслаутерн и Ауе

Во Вторник, 19 Септември, во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Кајзерслаутерн и гостинот Ауе.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Ауе. Тоа резултираше со победа на Ауе од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Кајзерслаутерн и Ауе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/batkd.mp4?token=1508544188-HaImfCl2M6TEBXWErpCWHHzoOP5cHpahnzrUYQea%2Fqg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот