Јан Регенсбург vs Динамо Дрезден голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Септември, Јан Регенсбург на својот стадион го пречека Динамо Дрезден во рамките на 2ра Бундеслига.

Публиката иако можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола, не уживаше во натпреварот бидејќи и двата беа во мрежата на Јан Регенсбург. Тоа резултираше со победа и три бода за Динамо Дрезден при резултат од 2:0.

На натпреварот помеѓу Јан Регенсбург и Динамо Дрезден имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lt2fa.mp4?token=1508540604-lJQnUdoqIoE5CYEbaWh8bQpStCIgwkxmFy4DRyynyUI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во 2ра Бундеслига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk