Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бохум и Хеиденхеим

Во Недела, 17 Септември 2017, Хеиденхеим му гостуваше на Бохум во рамките на 2ра Бундеслига.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Хеиденхеим, успеа да реализира две, додека Бохум само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Бохум и Хеиденхеим.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7rvw3.mp4?token=1508540604-TT8x4X7zZYi2s5ZRJA13PpOGzaVKO6O%2BNdCZN2hUgBo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.