Хајлајтс и голови од Дармштад vs Арминија Билефилд

Во Недела, 17 Септември, Дармштад на својот стадион го пречека Арминија Билефилд во рамките на 2ра Бундеслига.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но Арминија Билефилд постигна еден гол помалку и го загуби натпреварот со резултат 4-3.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ng84p.mp4?token=1508540604-s8aQuvoXAkH4UyfnkDZ2jwV4KXfy3pXeeH0MvZHnM1I%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365