Хајлајтс и голови од РБ Лајпциг vs Борусија Менхенгладбах

РБ Лајпциг на домашен терен играше против Борусија Менхенгладбах во рамките на Бундеслига, во Сабота, 16 Септември.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу РБ Лајпциг и Борусија Менхенгладбах, па мечот заврши со резултат 2:2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/u0cx6.mp4?token=1505660642-tBq9mhQmTScd6I1u99lzgVj4esaOjJMYKawIVRrtLms%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.