Монтреал Импакт vs Минесота Јунајтед голови и хајлајтс

Во Сабота, 16 Септември, Монтреал Импакт го пречека Минесота Јунајтед во рамките на МЛС меч.

Публиката имаше можност да види 5 гола, само 2 завршија во мрежата на Минесота Јунајтед додека еден повеќе, односно 3 завршија во мрежата на Монтреал Импакт. Тоа резултираше три бода за Минесота Јунајтед при победа од 3-2.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wxaw0.mp4?token=1508544175-3Bn0eqlFcmaPn8B3YuTJLpdX1AuHOL61Pdoeq1C2rF4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk