Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ботафого и Сантос

Во Сабота, 16 Септември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ботафого и гостинот Сантос.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Ботафого. Тоа резултираше со победа на Ботафого од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ботафого и Сантос.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/b99sr.mp4?token=1508544178-zLHaWVbBmum5jAnjZI1uunUf6ZTU2GhKxc7htxmNyOU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk