Хајлајтс и голови од Хофенхајм vs Херта

Во Недела, 17 Септември, Хофенхајм на својот стадион го пречека Херта во рамките на Бундеслига.

Хофенхајм и Херта беа израмнети, имаа само по една шанса која ја претворија во гол, па мечот заврши 1:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Херта можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/f5y17.mp4?token=1506873835_50978a423af3d230a2242fb63d4fbe3206c09015″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.