Хајлајтс и голови од Гројтер Фурт vs Фортуна Дизелдорф

Во Недела, 17 Септември, Гројтер Фурт го нагости Фортуна Дизелдорф во рамките на 2ра Бундеслига натпревар.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Гројтер Фурт успеа 3 да ги претвори во гол, додека Фортуна Дизелдорф искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Гројтер Фурт со точен резултат 3-1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Гројтер Фурт и Фортуна Дизелдорф.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/81o28.mp4?token=1508544179-NwxpgrVsFjP2ani8tqdiqRFq%2BVbkbmfWSDWybj4DZUk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk