Хајлајтс и голови од Сасуоло vs Јувентус

Во Недела, 17 Септември 2017, Јувентус му гостуваше на Сасуоло во рамките на Серија А.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Јувентус успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

На натпреварот помеѓу Сасуоло и Јувентус имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/r4s55.mp4?token=1508544179-iOWHxdlnNDwIhX%2FQ46sWnooLoHIHj8nhTRZrgadK58s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk