Хајлајтс и голови од Џирона vs Севиља

Во Недела, 17 Септември, Џирона и Севиља одиграа натпревар во рамките на Ла Лига.

Џирона не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Севиља успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Џирона и Севиља можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5wwc7.mp4?token=1508529794-BzQ3tumpvkT4JXlCvYTXnY10CY2hbb5Bg1bMv9k%2FBB4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk