Лас Палмас vs Атлетик Клуб Билбао голови и хајлајтс

Лас Палмас на домашен терен играше против Атлетик Клуб Билбао во рамките на Ла Лига, во Недела, 17 Септември.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Лас Палмас. Поради тоа Лас Палмас го доби натпреварот со 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Лас Палмас и Атлетик Клуб Билбао можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7r5t8.mp4?token=1508540607-iTp1cmaMprodQYuHKv4FYK8itB4HnZ8b539%2BTIOMGBM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.