Депортиво Алавес vs Виљареал голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Септември, Депортиво Алавес го нагости Виљареал во рамките на Ла Лига натпревар.

Виљареал постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и Виљареал.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/aqh6d.mp4?token=1508544178-e4WbhffMpOxUrpJ3DVlhKK8PB5OZkdl3eOg3cx0LOXg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk