Амиенс СЦ vs Олимпик Марсеј голови и хајлајтс

Во Недела, 17 Септември, Амиенс СЦ го нагости Олимпик Марсеј во рамките на Лига 1 натпревар.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Олимпик Марсеј. Тоа резултираше со победа на Олимпик Марсеј од 2:0 и задоволство на гостинскиот тренер.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uqwgc.mp4?token=1508540606-memUp74QCW44KE444VoaQv24Lpa%2BLZYkhzv%2BdLQKXeU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365