Хајлајтс и голови од Торино vs Сампдорија

Торино на својот стадион го пречека Сампдорија во рамките на Серија А, во Недела, 17 9.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Торино и Сампдорија можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zfd6i.mp4?token=1508540606-Vv2xYe4Ebrox5YQzrliMOgy8Ulgndpjj6b83XerEe9U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk