АДО Ден Хаг vs Ајакс голови и хајлајтс

АДО Ден Хаг на домашен терен играше против Ајакс во рамките на Ередивизија, во Недела, 17 Септември.

Двата тима, АДО Ден Хаг и Ајакс постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу АДО Ден Хаг и Ајакс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1rlwc.mp4?token=1508540606-54PoUFVRcot2EsM41DtiP3GBQjGB8z2kQUPALFv59Ok%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Ередивизија.