Хајлајтс и голови од Нотингем Форест vs Вулверхемптон

Во Сабота, 16 Септември, Нотингем Форест го пречека Вулверхемптон во рамките на Чемпионшип меч.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Вулверхемптон постигна два, додека Нотингем Форест успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Вулверхемптон.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/i8c9g.mp4?token=1508544172-yi02aFRJ%2F%2Bx3O8PeCtps0WtjcmxN8bGYZPFlba%2B%2F6ok%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.