Шефилд Јунајтед vs Норвич Сити голови и хајлајтс

Шефилд Јунајтед на домашен терен играше против Норвич Сити во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 16 Септември.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Норвич Сити претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6110m.mp4?token=1508544172-fIVNGTiityXfqgtZhItGa55MDjDZcr3hWllZdEjUXTM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk