Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун и Болтон Вандерерс

Во Сабота, 16 Септември, Ипсвич Таун го нагости Болтон Вандерерс во рамките на Чемпионшип натпревар.

Додека Ипсвич Таун постигна два гола на натпреварот, Болтон Вандерерс и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Ипсвич Таун.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун и Болтон Вандерерс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ozrbq.mp4?token=1508544173-3GqfptXjL7lBDs1BolBICvYYQBqEZTcazZFwkJE06Cs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk