Хајлајтс и голови од Бартон Албион vs Фулам

Во Сабота, 16 Септември, Бартон Албион на својот стадион го пречека Фулам во рамките на Чемпионшип.

Фулам успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Бартон Албион од 2:1.

На натпреварот помеѓу Бартон Албион и Фулам имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/c8d6a.mp4?token=1508544173-pCSAe%2Bt%2F5eMxXlJF52tfGGleCPitCBSebflCZ9TYu0Y%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk