Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ајнтрахт Франкфурт и Аугсбург

Ајнтрахт Франкфурт го нагости Аугсбург во рамките на Бундеслига меч, во Сабота, 16 Септември 2017.

Аугсбург прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Ајнтрахт Франкфурт и Аугсбург.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tco3v.mp4?token=1505585040-rgzZG%2BsFYNUr7GmYFmD39I963q8f3UcQ0AdwOWRLn30%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk