Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Гетафе и Барселона

Во Сабота, 16 Септември 2017, Барселона му гостуваше на Гетафе во рамките на Ла Лига.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Барселона постигна два, додека Гетафе успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Гетафе и Барселона.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ibj15.mp4?token=1508544174-ZZhWRCee9ubr%2BW7AqzNz%2FkkiGOTciNk7BVXVR3xIe2s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.