Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кристал Палас и Саутемптон

Во Сабота, 16 Септември, Кристал Палас го нагости Саутемптон во рамките на Премиер лига натпревар.

Кристал Палас не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Саутемптон успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Кристал Палас и Саутемптон.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cb7f8.mp4?token=1505588448-njsUM9XIUm9AoIyM2OYDSVxnGrIDAuhHiFEIfiqphY0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Премиер лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk