Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сандхаузен и Кајзерслаутерн

Во Сабота, 16 Септември, Сандхаузен го нагости Кајзерслаутерн во рамките на 2ра Бундеслига натпревар.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Сандхаузен. Поради тоа Сандхаузен го доби натпреварот со 1:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Сандхаузен и Кајзерслаутерн.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ldwwe.mp4?token=1508544169-O5mWRN%2BILqWs3pVhWqmV8WYI7kO99CebNk8nxHTX5qQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365