Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу АФЦ Бурнмаут и Брајтон Албион

АФЦ Бурнмаут на домашен терен играше против Брајтон Албион во рамките на Премиер лига, во Петок, 15 Септември.

АФЦ Бурнмаут не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу АФЦ Бурнмаут и Брајтон Албион погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9r272.mp4?token=1508353386-oMtnGvbZ02ctt24mWlQmwy%2F5IziHhOe2973ZVpXpfjo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.