Хајлајтс и голови од Хановер 96 vs Хамбургер СВ

Во Петок, 15 Септември, Хановер 96 на својот стадион го пречека Хамбургер СВ во рамките на Бундеслига.

Хановер 96 беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Хановер 96 од 2:0.

На натпреварот помеѓу Хановер 96 и Хамбургер СВ имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cwk23.mp4?token=1505577836-ryzy%2FLQa9ZG6wge%2BO8yMdKgy1E8XKXr8ZSIt80IWATw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk