Кардиф Сити vs Шефилд Венсдеј голови и хајлајтс

Во Сабота, 16 Септември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Кардиф Сити и гостинот Шефилд Венсдеј.

Двата тима го пронајдоа патот кон противничкиот гол, но натпреварот заврши без победник.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Шефилд Венсдеј.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5lh8x.mp4?token=1508544173-o4RdF84Y%2FROea%2B5bf78UbZBMZ%2ByDVTwnEjZUPlQYrjw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.