Видео од натпреварот Ботафого vs Гремио

Во рамките на Копа Либертадорес се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ботафого и гостинот Гремио, во Четврток, 14 Септември 2017.

Нема голови кои можат да се видат на хајлајтс, бидејќи натпреварот помеѓу Ботафого и Гремио заврши со резултат 0:0.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/sbbpt.mp4?token=1508544164-fwDa%2BQ75FPSdJ40g0jlpZE%2BOYtLrfm%2F08fjHxLkvVh0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.