Коринтианс vs Расинг Клуб голови и хајлајтс

Во Четврток, 14 Септември, Коринтианс го нагости Расинг Клуб во рамките на Копа Судамерикана натпревар.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/sfz75.mp4?token=1508544164-x2QIJ%2B1yy5rvdEilGLiP%2FkO0xqKSZ9uq4wOwB0qONsA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Копа Судамерикана и проверете ги одличните типови на kladenje.mk