Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Steaua Bucureşti и Viktoria Plzeň

Во Четврток, 14 Септември, Steaua Bucureşti го пречека Viktoria Plzeň во рамките на УЕФА Европа Лига меч.

Viktoria Plzeň и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Steaua Bucureşti постигна 3 и победи со точен резултат 3-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Steaua Bucureşti и Viktoria Plzeň.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-uyjvt.mp4?token=1508544166-FBOkqT85q%2BAlY2X6xRRZyJALgCactjUjI5nCmSdLaRs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk