Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Јанг Бојс и Партизан

во Четврток, 14 Септември, Јанг Бојс на домашен терен играше против Партизан во рамките на УЕФА Европа Лига.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qsqv4.mp4?token=1508544161-VyLNe3XuOXdlAp1qMbzVdpCjufS%2FjVm2r5POhqX6%2FjE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во УЕФА Европа Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk