Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Спортинг Брага

Во Четврток, 14 Септември, Хофенхајм и Спортинг Брага одиграа натпревар во рамките на УЕФА Европа Лига.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Спортинг Брага, а еден гол постигна Хофенхајм. Тоа резултираше со победа на Спортинг Брага од 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Спортинг Брага.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/x99sx.mp4?token=1508544162-VAdQqaEfimLlWmBG1jUkJtQZh70oKX%2FS3Pq3eWW%2BbCw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk