Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фулам и Хал Сити

Фулам на својот стадион го пречека Хал Сити во рамките на Чемпионшип, во Среда, 13 9.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Фулам успеа да реализира две, додека Хал Сити само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу Фулам и Хал Сити имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5pw11.mp4?token=1505377263-VWxOuBmAMmgLrhsPdQK5aQz8Zf7TSchgHot8b1KNK3Q%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk