Индепендиенте vs Атлетико Тукуман голови и хајлајтс

Во Среда, 13 Септември, во рамките на Копа Судамерикана се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Индепендиенте и гостинот Атлетико Тукуман.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Индепендиенте. Тоа резултираше со победа на Индепендиенте од 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Индепендиенте и Атлетико Тукуман.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/4tqro.mp4?token=1505381247_cfb510891c587391647fcca5d01e9c70d0bb935b” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.