Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу РБ Лајпциг и Монако

Во Среда, 13 Септември, РБ Лајпциг и Монако одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

РБ Лајпциг и Монако постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/h0pw8.mp4?token=1505376451-xR54xa38lCNcqKmPn3Y02CT9TE7sJ3zEA1Gt3JIEj38%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони и проверете ги одличните типови на kladenje.mk