Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Тотенхем и Борусија Дортмунд

Во Среда, 13 Септември, Тотенхем и Борусија Дортмунд одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Тотенхем додека 3 завршија во мрежата на Борусија Дортмунд. Тоа резултираше со победа на Тотенхем со точен резултат 3-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6g6cd.mp4?token=1505376393-o78zj1hT54WNLji1C7LwoHbXuNgbcrIM0IhfeiBtcpA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.