Шефилд Венсдеј vs Брентфорд голови и хајлајтс

Шефилд Венсдеј и Брентфорд одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип, во Вторник, 12 9 2017.

Брентфорд успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Шефилд Венсдеј од 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/ih6q3.mp4?token=1505302958_bd67b605431491b3ffb3d97ea07fc1a5628951b5″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.