Квинс Парк Ренџерс vs Милвол голови и хајлајтс

во Вторник, 12 Септември, Квинс Парк Ренџерс на домашен терен играше против Милвол во рамките на Чемпионшип.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

На натпреварот помеѓу Квинс Парк Ренџерс и Милвол имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/a4fay.mp4?token=1505302955_00424268f6fb4a65e9e319b6b2902ed48188b4b3″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk