Престон vs Кардиф Сити голови и хајлајтс

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Престон и гостинот Кардиф Сити, во Вторник, 12 Септември 2017.

Кардиф Сити и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Престон постигна 3 и победи со точен резултат 3-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Престон и Кардиф Сити.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/myez8.mp4?token=1505301421_838ea682f7a3a71bcec24fc150615e4b4808ec1b” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk