Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Болтон Вандерерс и Шефилд Јунајтед

Во Вторник, 12 Септември, Болтон Вандерерс го пречека Шефилд Јунајтед во рамките на Чемпионшип меч.

Шефилд Јунајтед немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/w6tyb.mp4?token=1505302358_46bbc28c0cd43fb442d23336ac3d4c6089e1bffa” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Чемпионшип.