Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вулверхемптон и Бристол Сити

Во Вторник, 12 Септември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Вулверхемптон и гостинот Бристол Сити.

Натпреварот помеѓу Вулверхемптон и Бристол Сити беше одличен за гледање. Секој тим постигна по 3 гола, па натпреварот заврши нерешено.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Вулверхемптон и Бристол Сити.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/znqio.mp4?token=1505301249_4d6186217119d426286827ccaeb2537b48c8aaed” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.